You are here: Start WIEDZA ARTYKUŁY RÓŻNE

Nasze psy w prasie kynologicznejWięcej…

DOGOTERAPIA czyli Śnieżniaki niosą radość najmłodszym !!!

 

Najpierw kilka słów o samej dogoterapi, zwanej także kynoterapią.

Dogoterapia to najbardziej naturalny sposób “przemycenia” trudnych, czasem żmudnych ćwiczeń wspomagających rozwój maluchów z pomocą odpowiednio wybranych i przygotowanych psów. Dzieci nie lubią wykonywać “suchych” gestów, za którymi nic się nie kryje. Pies daje możliwość wykonania ćwiczeń w naturalny sposób i jednocześnie okazania uczuć. Jeśli nam się uda, to jest to nasza wspólna wygrana.

Więcej…

PRZEPISY PRAWNE - czyli co nas dotyczy

 

Każdy z nas, właścicieli psów ( nie tylko malamutów) powinien zapoznać się z Ustawą o Ochronie Zwierząt oraz z lokalnymi uregulowaniami które obowiązują w naszej gminie, mieście, powicie czy województwie. Jednak nie każdy z nas ma na tyle dużo czasu i cierpliwości aby „przebrnąć” przez zawiłości paragrafów, ustaw, rozporządzeń. Dlatego proponuję poniżej wyciąg z najważniejszych rozporządzeń lokalnych obowiązujących w większości miast oraz z obowiązującej Ustawy o Ochronie Zwierząt. Znajomość tych przepisów jest nie tylko obowiązkowa dla nas właścicieli ze względu na to że posiadamy psy, może być też ona przydatna kiedy trzeba zareagować gdy psu z naszego otoczenia dzieje się krzywda!

◊ Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę. Każde zwierzę wymaga humanitarnego traktowania.

Organy administracji publicznej podejmują działania na rzecz ochrony zwierząt, współdziałając w tym zakresie z odpowiednimi instytucjami i organizacjami krajowymi i międzynarodowymi.

Więcej…

PSIA KARMA ZAMIAST KWIATÓW


„BY NIE NISZCZYĆ WIELU ROŚLIN,
MŁODZI PROSZĄ PAŃSTWA GOŚCI:
ZAMIAST KWIATÓW KARMĘ WEŹCIE
I TU DO NAS JA PRZYNIEŚCIE.
MY JĄ PIĘKNIE SPAKUJEMY.
DO SCHRONISKA ZAWIEZIEMY!”

Autor nieznany

Każdego roku przeglądam setki stron internetowych, są wśród nich także strony schronisk dla psów. Kilkakrotnie już na stronach tych organizacji znalazłam przykład fantastycznej inicjatywy, którą chciałabym podzielić się tutaj. Inicjatywa ta polega na przyjmowaniu przez młode pary podczas uroczystości zaślubin worków z psią karmą zamiast kwiatów! Moim zdaniem inicjatywa jest świetna. Poniżej przytaczam kilka przykładów takich działań, przeczytajcie co sądzą o tym młodzi, władze schronisk oraz jak to zorganizować

Więcej…

KIEDY MALAMUT ODCHODZI ZA TĘCZOWY MOST

„ Obiekt miłości nie ginie gdy umiera, bowiem teraz nosimy go w nas samych ”

Śmierć jest faktem dotyczącym każdej żywej istoty. Nie jest możliwe uniknięcie śmierci. Już od urodzenia jest ona wpisana w przeznaczenie każdej istoty żywej. Jest zjawiskiem nie do końca zrozumiałym, gdyż jest na tyle indywidualna, że każdy przeżywa ją inaczej. Jednak każdy z nas doświadcza jej, najczęściej poprzez utratę bliskich. Przez bliskich, członków rodziny rozumiemy także często naszych czworonożnych przyjaciół. Często dla rodziny, czy dla nas samych utrata psa jest takim samym głębokim przeżyciem jak utrata kogoś bardzo bliskiego naszemu sercu. Jednak nie tylko w naszej kulturze śmierć psa, jako członka rodziny jest przez otoczenie bagatelizowana. Nie dla każdego utrata czworonoga jest dramatem, jednak dla wielu ludzi tak jest i to ich przeżycia i doświadczanie powinniśmy uszanować, nawet jeśli nie do końca je rozumiemy czy się z nim zgadzamy.

Strach przed śmiercią jest wrodzony wszystkim organizmom. Zwierzę odczuwa zazwyczaj zbliżającą się śmierć, chociaż znane są też przypadki, gdy wierny pies wyczuł śmierć swojego pana. Jednak tak naprawdę strach mogą odczuwać tylko ludzie, gdyż mają przywilej wiedzy o śmierci.

Więcej…

Ustawa o Ochronie Zwierząt


PRZEPISY PRAWNE DOTYCZĄCE WŁAŚCICIELI MALAMUTÓW

Każdy z nas, właścicieli psów (nie tylko malamutów) powinien zapoznać się z Ustawą o Ochronie Zwierząt oraz z lokalnymi uregulowaniami które obowiązują w naszej gminie, mieście, powicie czy województwie. Jednak nie każdy z nas ma na tyle dużo czasu i cierpliwości aby „przebrnąć” przez zawiłości paragrafów, ustaw, rozporządzeń. Dlatego proponuję poniżej wyciąg z najważniejszych rozporządzeń lokalnych obowiązujących w większości miast oraz z obowiązującej Ustawy o Ochronie Zwierząt. Znajomość tych przepisów jest nie tylko obowiązkowa dla nas właścicieli ze względu na to że posiadamy psy, może być też ona przydatna kiedy trzeba zareagować gdy psu z naszego otoczenia dzieje się krzywda!

Więcej…

Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania bez zgody właścicieli serwisu ARKTYCZNE SNIEZNIAKI

Template by Joomla Themes & Copywriter.

stat4u