You are here: Start WIEDZA ARTYKUŁY RÓŻNE PSIA KARMA ZAMIAST KWIATÓW

PSIA KARMA ZAMIAST KWIATÓW


„BY NIE NISZCZYĆ WIELU ROŚLIN,
MŁODZI PROSZĄ PAŃSTWA GOŚCI:
ZAMIAST KWIATÓW KARMĘ WEŹCIE
I TU DO NAS JA PRZYNIEŚCIE.
MY JĄ PIĘKNIE SPAKUJEMY.
DO SCHRONISKA ZAWIEZIEMY!”

Autor nieznany

Każdego roku przeglądam setki stron internetowych, są wśród nich także strony schronisk dla psów. Kilkakrotnie już na stronach tych organizacji znalazłam przykład fantastycznej inicjatywy, którą chciałabym podzielić się tutaj. Inicjatywa ta polega na przyjmowaniu przez młode pary podczas uroczystości zaślubin worków z psią karmą zamiast kwiatów! Moim zdaniem inicjatywa jest świetna. Poniżej przytaczam kilka przykładów takich działań, przeczytajcie co sądzą o tym młodzi, władze schronisk oraz jak to zorganizować

- Schronisko w Szczecinku www.szczecinek-schronisko.com.pl

Ze strony schroniska: „W sierpniu trzy młode pary przyjechały do schroniska z darami. Z darami wielkiego serca. Zamiast kwiatów, na ślubach zbierana była karma dla zwierząt w schronisku… dziękujemy!”

- Schronisko w Słupsku www.schroniskoslupsk.pl

Z prasy: „Ponad 150 kilogramów karmy dla zwierząt przekazali w sierpniu słupskiemu schronisku nowożeńcy ze Słupska. Żywność otrzymali zamiast kwiatów od gości weselnych. Młodzi słupszczanie w dniu ślubu postanowili podzielić się swoim szczęściem z innymi, wybrali bezdomne zwierzęta ze słupskiego schroniska przy ul. Portowej. „ Razem chcieliśmy coś zrobić z okazji naszego ślubu zamiast kwiatów, które szybko zwiędną i nikt o nich nie będzie pamiętał - mówi 23 letni słupszczanin - Niektórzy zamiast kwiatów chcą kupony totolotka lub maskotki dla dzieci z domów dziecka, my wpadliśmy na pomysł z karmą dla zwierząt.” Goście weselni i osoby zaproszone na ślub do kościoła przyniosły dziesiątki worków z karmą dla zwierząt - psów i kotów. Wśród nich były worki małe i bardzo duże oraz puszki z karmą. Panna Młoda zachęca na łamach gazety innych przyszłych nowożeńców, aby poszli w ich ślady i zamiast kwiatów zbierali karmę dla zwierzaków i przekazywali ją dla schronisk.
Co na to władze i pracownicy? „ To doskonały pomysł - mówi pracownik schroniska, który codziennie karmi zwierzęta i przyznaje, że młode pary coraz częściej decydują się na tę formę. - My tylko gotujemy posiłki, dlatego urozmaicenia w postaci karmy są mile widziane. Bardzo dziękujemy za wsparcie zwierzaków.”

- Schronisko w Radomiu  www.schronisko.radom.pl

O tym się mówi na forach: „Na wspaniały pomysł wpadli młodzi miłośnicy zwierząt, którzy brali ślub w Radomiu. Poprosili oni gości, by zamiast kwiatów na ślub przynieśli karmę dla zwierząt, która została potem przekazana do schroniska w Radomiu.„

Kolejne schronisko obdarowane w ten sposób to www.schronisko.klomnice.pl

„110 kg karmy przekazała Gminnemu Schronisku dla Zwierząt "As" w Jamrozowiźnie (Gmina Kłomnice) młoda para. Młodzi(…), poprosili gości weselnych, by - zamiast kwiatków - podarowali im właśnie karmę dla zwierząt.

- W ciągu naszej sześcioletniej działalności nie mieliśmy jeszcze takiego przypadku – mówi  kierownik schroniska. - To bardzo pożyteczna inicjatywa, mam nadzieje, że szybko znajdą się jej naśladowcy. Suchą karmę dostają psy i koty wymagające szczególnej opieki (młode, karmiące matki czy chore zwierzęta). - Taka ilości powinna wystarczyć im na 3 tygodnie – dodaje.”

Jak to zorganizować?

„Większość gości przyniosła karmę, chociaż ktoś tam się wyłamał, niektórzy przynieśli kwiaty i karmę. Ostatecznie dostaliśmy ok. 15-20 bukietów na ok. 130 gości ( 100 osób szło też na wesele). Jak o tym zawiadamialiśmy, to goście byli przeważnie pozytywnie do tego nastawieni. Jak to wejść do kościoła z psią karmą… Wystarczy po prostu włożyć opakowanie karmy do prezentowej torebki i po problemie. Pod kościołem czekały dwa samochody, do których dwóch znajomych pakowało karmę. Uzbieraliśmy dwa pełne bagażniki:) Było nawet dwóch czy trzech miłośników psów, którzy przynieśli wielkie torby karmy ważące kilkanaście kilo (dodam, że jedni z tych gości byli tylko na ślub zaproszeni)! I nie sprawiło im to żadnego problemu. Tak się składało, że kilka metrów od sali weselnej była akademik, w którym spali goście i część z nich przyniosła karmę dopiero na wesele (oczywiście karma miała swoje miejsce) a część po poprawinach. Jeśli ktoś jest chętny to gorąco polecam karmę zamiast kwiatów:) Dodam, że nasze dwa bagażniki karmy to tylko 2-3 dni wyżywienia w schronisku liczącym ok. 100 psów.”

Tego typu inicjatywy są niezwykle potrzebne, są one także przynajmniej dla mnie wyjątkowo napawające optymizmem. Cieszy fakt, iż we wszechobecnej pogoni za pieniądzem i dobrami materialnymi są jeszcze ludzie, którzy nawet w tak ważnym dniu, jakim jest niewątpliwie własny ślub, potrafią myśleć nie tylko o sobie. Czego i Wam życzę.

Niedługo rodzina Arktycznych Śnieżniaków będzie mogła się tez wykazać podobną inicjatywą i przekazać karmy  Straży Zwierząt w Grodzisku Mazowieckim po pewnym ślubie...

 

=

Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania bez zgody właścicieli serwisu ARKTYCZNE SNIEZNIAKI

Template by Joomla Themes & Copywriter.

stat4u