You are here: Start

NASZE ADOPCJE HARY

(Arctic Challenge MISTER GOURGES OF HIDDEN DREAMS )

 

 

Urodzony w marcu 2015 roku w naszej hodowli Hary niestety nie miał szczęścia. Mimo starannego doboru właścicieli, także my jako hodowcy możemy się czasem "pomylić". A właściciela może przerosnąć opieka i wychowanie nawet spokojnego i niedominuacego samca malamuta.

W wieku niespełna 2 lat zmuszona byłam znaleźć Haremu nowy dom. W poprzednim ponoć demolował wszystko i wył , czyli przejawiał wszystkie malamucie zchowania auto i destrukcyjne. Niestety właścicielka nie dawała sobie z nim rady i podjęła przy mojej pomocy najlepszą decyzję dla Hareg,o o konieczności znalezienia mu domu, który zapewni mu dobrostan.
Od lutego 2017 Hary mieszka w nowym cudownym domu, nie niszczy (więcej niż przeciętny malamut; ;-), nie wyje (bez potrzeby;-) , jest wybiegany i szczęśliwy! Okazuje się także że ze szkolenia PT coś pozostało w malamuciej pamięci, Hary uczy się chodzić nawet przy nodze.

Życzę mu wielu wspaniałych lat u boku Pana Aleksandra i rodziny! Dziękuję za odpowiedzialną opiekę nad malamutem!

 

ps. fotka Harego z nowego domu, myślę że w reszcie jest szczęśliwy :-)

SONY

(Arctic Challenge CRONY SON )

 

urodzony  10.03.2013 trafił w wieku 8 tygodni do cudownej  rodziny która niestety z powodów losowych nie mogła się nim zaopiekować, tak jak tego potrzebuje młody malamut, niestety czasem życie pisze smutne scenariusze...wraz z właścicielami  w połowie kwietnia 2014 znaleźliśmy Sonemu nowy dom pod Łodzią, gdzie jego niespożyta malamucia energia mogła znaleźć swoje ujście :-) w towarzystwie aktywnej właścicielki i koleżanki rasy husky :-)

POWODZENIA!

ps. SONY JEST WYKASTROWANY

 

 

 

 

Więcej…

ZEFIR


 

SWEETER THAN HONEY Nord-Stern ur.29.02.2008

po domowemu Zefir

ojciec- Int Multi Ch. Dragviken's HANNIBALL OF SAMSON

matka - COCO MADMOISELE Nord-Stern

Więcej…

NASZE ADOPCJE NUBIS

(SILENT WOLF z Śnieżnej Doliny )

 

Wchodząc w dorosłe życie zaczęłam mieć bardzo prozaiczne marzenia… szczęśliwa rodzina, dom, pies biegający w ogrodzie… w tej kolejności.

Budowa domu była w trakcie, mężczyzna na resztę życia u boku, zaczęły się plany o zwierzyńcu. Maciej, zakochany w Arnim, huskym sąsiadów moich rodziców, chciał syberiana, mnie te psy się nie podobały. Wspólnie zdecydowaliśmy, że jeśli tego typu pies to Alaskan Malamute.

No i rozpoczęły się niezobowiązujące poszukiwania hodowli w internecie. Tak trafiłam na stronę hodowli Z Śnieżnej Doliny. Właścicielka bardzo szybko odpowiedziała na mail z pytaniami o planowane mioty i orientacyjne ceny szczeniąt. Wtedy to także napisała, że aktualnie ma do adopcji 7miesięcznego psa. 

„7 miesięcznego?! – przecież to już starszy pies, niewiadomo czy się do nas przyzwyczai, co mu w głowie siedzi.. „ tak wtedy pomyślałam.

Więcej…

NASZE ADOPCJE BARON

(BARON WINKY Jarpen)

 

Przyszedł na świat w 2010 roku jako jedno z 2 rodzeństawa, zanim trafił do obecnego domu kilkakrotnie zmieniał opiekunów.Niestety hodowca się go wyparł po kolejnej zmianie domu, natomiast mi nie są znane losy jego miotowej siostry.

U jednego z opiekunów Baron przeszedł babetszjozę powikłaną paraliżem tylnych kończyn, w końcu udało się znaleźć Baronowi wspaniały dom, ale o tym już może więcej powiedzieć właścicielka :-)

"Mamy go od sierpnia 2012 roku, a mam wrażenie ze jest od zawsze.Jest zdrowy nic mu nie dolega choć czasami jak za dużo pobiega albo pójdziemy na kilkugodzinny spacer to pobolewają go tylne łapy i ciężko mu wstać wiec pilnujemy aby tego biegania nie było za dużo.co by napisać o nim? to jeden wielki misiek którego nie da się nie kochać. Baron"jest' psem domowym jeśli nie brać pod uwagę że ucieka z domu na podwórko. Umie otwierać drzwi wiec korzysta gdy ktoś zapomni przekręcić zamek to za chwile dom się wietrzy a Baron szczęśliwy biega albo śpi na trawie.

Więcej…

Wszystkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania bez zgody właścicieli serwisu ARKTYCZNE SNIEZNIAKI

Template by Joomla Themes & Copywriter.

stat4u